Кошик
11 відгуків
ДАРИ ВОЛИНІ - це розумне та бережливе землеробство SMART FARMING!
+380674059196
+380503577754
+380332769991

Щоб вижити - маємо навчитися кругової економіки!

Підключення точок в круговій економіці: новий технічний комітет ISO, щойно сформований

01.07.19

У нашому «викидаючому» суспільстві лінійна модель виробництва, використання і відкидання виснажує ресурси нашої планети - і наші кишені. Рішення - це кругова економіка, де ніщо не витрачається даремно, а воно повторно або трансформується. Незважаючи на те, що стандарти та ініціативи є частиною таких компонентів, як, наприклад, переробка відходів, не існує поточного узгодженого глобального бачення того, як організація може завершити коло. Новий технічний комітет ISO для кругової економіки тільки що був сформований, щоб зробити саме це.

Загальновідомим є той факт, що зростання споживчої і одноразової продукції задихає нашу планету і виснажує її одночасно. Перш ніж дістатися до дня, коли в морі більше пластику, ніж риба 1 , треба щось зробити, щоб відлити потік. Згідно з даними Всесвітнього економічного форуму, перехід до кругової економіки є ключовим і "трильйонною можливістю, з величезним потенціалом для інновацій, створення робочих місць і економічного зростання" 2) .

Кругова економіка є тією, де вона є відновлювальною або регенеративною. Замість того, щоб купувати, використовувати, кидати, ідея полягає в тому, що нічого, або мало, «викидається», а не повторно, або відновлюється, тим самим зменшуючи витрати, а також використання наших ресурсів.

Хоча багато організацій "роблять свій внесок" у переробку або постачання на місцевому рівні, ми далекі від світу, де економіка дійсно кругла, сказав голова нового комітету ISO з кругової економіки Катерина Чевауче: "Для того, щоб мати нова економічна модель, підприємствам потрібна нова бізнес-модель  - чого бракувало - це дійсно глобальне бачення того, що насправді є кругова економіка, і модель, яку будь-яка організація може прийняти ».

Новий технічний комітет ISO має намір вирішити це ISO / TC 323 ,  циркулярна економіка ,  в даний час складається з експертів з більш ніж 65 різних країн і зростає.

Ідея комітету почалася з семінару, проведеного AFNOR , членом ISO для Франції, де бізнес-лідери з багатьох секторів висловили необхідність перейти від лінійної до кругової моделі економіки. Після цього вийшов французький стандарт XP X30-901,  Circular economy - система управління проектами кругової економіки - Вимоги та керівні принципи , опублікований у 2018 році. Відповідь була настільки позитивною, що був запропонований міжнародний комітет і народився ISO / TC 323.

Комітет має намір розробити набір узгоджених на міжнародному рівні принципів, термінології, основи кругової економіки та розробити стандарт системи управління. Він також працюватиме над альтернативними бізнес-моделями та методами вимірювання та оцінки циркулярності.

Кетрін сказала, що існує визнана актуальність переходу до кругової економіки через вплив виснаження ресурсів та біорізноманіття, зміни клімату та зростаючої нерівності в країнах, пов'язаних із світовими структурами виробництва та споживання.

«Члени комітету погоджуються, що зараз необхідно діяти, щоб якомога швидше розробити стандарти в цій сфері», - сказала вона.

"Це особливо вірно в країнах, що розвиваються, які, як правило, несуть основний тягар нерівності багатства і відходів у розвиненому світі".

ISO / TC 323, Циркулярна економіка, має на меті охопити всі аспекти кругової економіки, включаючи державні закупівлі, виробництво та розподіл, кінець життя, а також більш широкі області, такі як зміна поведінки в суспільстві, та оцінка, наприклад, певний тип циклічності або індекс.

Він також матиме вигоду від зв'язку з багатьма іншими технічними комітетами ISO, присвяченими стандартам, які пов'язані, наприклад, з питаннями сталого постачання, управління якістю та охороною навколишнього середовища та багато іншого.

Їхня робота безпосередньо сприятиме досягненню багатьох цілей Організації Об'єднаних Націй щодо сталого розвитку (ЦУР), таких як ЦРД 8 Гідна праця та економічне зростання ; SDG 12 Відповідальне споживання та виробництво; ЦЗР 13 Кліматичні дії та ЦЗР 15 Життя на суші.

Експерти на місцях або інші сторони, зацікавлені в участі в роботі комітету, повинні звернутися до свого національного члена ISO .


1)За даними Фонду Еллен Макартур , якщо поточні тенденції продовжуватимуться, до 2050 року може бути більше пластика в морі, ніж риба.

2) Всесвітній економічний форум 

Інші новини
Дари Волині ТзОВ
Пилипович Олепксандр
+380503577754
Александр Васильевич
+380332769991
бухгалтерия
+380674059196
Тетяна
Україна Волинська область Луцьк Ранкова, 1а
Мапа